T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
AFYONKARAHİSAR / BAŞMAKÇI - Akkeçili Ortaokulu

Haberler

Haz

Bir Yılı Daha Geride Bıraktık.Emeği geçen öğretmenlerimize,öğrencilerimize,velilerimize,öğrencilerimizin ailelerine,hizmetlimize,idarecilerimize teşekkür ederiz.Tüm öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller...

May

  EKAP (Eğitimde Kaliteyi Artırma Projesi) kapsamında Türkiye çapında tüm resmi/özel ortaokullar ve imam hatip ortaokulları öğrencileri arasında düzenlediğimiz öğrenci ve öğretmene maddi ödüllü ´´Ülke Geneline Ait Yöresel Masal,Hikaye,Destan ve Efsaneleri Yazma Yarışması´´ödül törenimiz 24 Mayıs 2017 Çarşamba günü okulumuzda yapıldı.Türkiye´nin çeşitli yerlerinden gelen 83 eser arasından ilk üçe giren eserlerin sahipleri ödüllerini aldılar.Gelen bütün eserler  ´´Kuşaktan Kuşağa Anadolu´´  kitabında toplandı.

  ´´Memiş Çavuş´´ adlı eseriyle Kütahya ili Altıntaş ilçesi Zafertepeçalköy Ortaokulundan yarışmamıza katılan ve 1.gelen Recep Tayyip UZUN´a ve danışman öğretmenine ödülünü Başmakçı Belediye Başkanı Ayhan Gönüllü;
  ´´Süpürgeci Dede ve Kızları´´ adlı eseriyle İzmir ili Bornova ilçesi Şehit Polis Kağan Kılıç İmam Hatip Ortaokulundan yarışmamıza katılan ve 2.gelen Tuğba GÖĞÜŞ´e ve danışman öğretmenine ödülünü Başmakçı İlçe Milli Eğitim Müdürü Caner ÖZDEMİR;
  ´´Sarı Sigge´´ adlı eseriyle Denizli ili Acıpayam ilçesi Yeşilyuva Şehit Üsteğmen Ahmet Şevki Evin Ortaokulundan yarışmamıza katılan ve 3.gelen Şennur ALAKUŞ´a ve danışman öğretmenine ödülünü Akkeçili köyü muhtarı Serdar ABACI takdim etti.

May

Sağlık için Bisiklet projemiz kapsamında pedalleri Başmakçı´ya çevirdik.

May

Yaptığımız kermesler sonucu her sınıfa futbol ve voleybol topları aldık topları öğrencilerimize teslim ettik...

Nis

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nı büyük bir çoşkuyla kutladık.Millet egemenliğinin yegane yeri meclisinin açılışının 97.yılını ve     Atatürk´ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği Çocuk Bayramı´nı doyasıya kutladık.

´´Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.´´

     Mustafa Kemal ATATÜRK

Mrt

Kütüphaneler Haftası Dolayısıyla Yaka İlkokulu Ana Sınıfı Öğrencileri Z-Kütüphanemizi ziyaret ettiler.

Mrt

ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİMİZİN 102.YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADIK VE ŞEHİTLERİMİZİ ANDIK.

“Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur.”

                                                            MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Mrt

İstiklal Marşı´mızın kabulünün 96. yılını kutladık ve İsitklal şairimiz Mehmet Akif ERSOY´U andık...

”Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.”

                                                                                Mehmet Akif Ersoy

Mrt

Görme Engelliler tarafından okulumuzda müzik programı yapıldı.Öğrencilerimiz eğlenceli dakikalar geçirdi...

Mrt

Öğretmenlerimiz Gökhan AYDIN ve Uğur KARADEMİR tarafından İkaz-Alarm Tatbikatında ;  öğrencilere Sivil Savunmanın önemi, tanımı ve tedbirleri ile ikaz ve Alarm işaretleri, Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik, Nükleer silahların etkileri, bunlara karşı korunma önlemleri gizleme ve karartma konularında eğitim verildi. Personel Tahliye Tatbikatında; öğrencilere kurum ve okullarımızda can ve mal kaybının en aza indirilmesi için alınan / alınacak tedbirler ile deprem ve yangın eğitimi konularında eğitim verildi, kurum, okul ve dersliklerin planlı bir şekilde boşaltılması ve önceden belirlenen açık alanlarda izdihama yol açmadan toplanmaları sağlandı.

Mrt

İlçe Tarım Müdürlüğünden Gelen Uzmanlarca Okulumuzda Gıda Güvenirliği Konulu Seminer Verildi.

May

EKAP kapsamında okulumuzun Afyonkarahisar İli genelinde düzenlemiş olduğu "Yöresel Masal,Hikaye ve Destan Yazma Yarışması sonuçlandı 27/05/2015  tarihinde okulumuzda geniş bir katılımla ödül töreni yapıldı.

Nis

Bu Benim ESerim proje ekibi Sayın Kaymakamımız Abbas YEŞİLKUŞU ziyaret etti

 

Nis

Bu Benim  Eserim Projesine fizik dalında katılan projemiz il bilim kurulunu da geçerek bölge finaline katılmaya  hak kazandı

Nis

Köy muhtarlığı ile işbirliği yapılarak mezarlığa çam fidanı dikildi