T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
AFYONKARAHİSAR / BAŞMAKÇI - Akkeçili Ortaokulu

Haberler

Ekm

Dünya Gıda Günü (16 Ekim)  kapsamında  Sağlık,Temizlik ve Beslenme Kulübü danışman öğretmenimiz Alican ÖZKAN rehberliğinde Sağlık,Temizlik ve Beslenme Kulübünün hazırladığı kutlama programı yapıldı.

Besinin tanımı yapılarak beslenmenin,dengeli beslenmenin önemi üzerinde duruldu.

Açlık,Yetersiz ve Dengesiz Beslenme sorunlarına öğrencilerinin dikkati çekilerek bu sorunlar üzerinde öğrencilerin düşünmesi sağlandı.

Ülkemizdeki besinlerin iyi değerlendirelemediğine,yapılan bir araştırma sonucuna göre besin maddelerinin onda birinin çöplüklere atıldığına dikkat çekildi. Bu savurganlığın önlenmesi için üstümüze düşen görevleri yapmamız gerektiği savurganlığın bu türüne de karşı çıkmamızın bir görev olduğu anlatıldı. Yakınlarımızı bu konuda sürekli uyarmamız gerektiğinden bahsedildi.

Beslenme kurallarından söz edidi.En iyi beslenmenin dengeli beslenme olduğu ve dengeli beslenmenin vücudumuza gerekli yiyecek ve içeceklerin yeterli ölçüde ve türde alınması demek olduğu belirtildi. İnsanlar ne çok, ne az yemeli, yeteri kadar besin alması gerektiği söylendi.

Sofrada nelere dikkat etmemiz gerektiğinden bahsedildi.Sofraya otururken önce ellerimizi yıkamamız gerektiği vb.davranışlardan söz edilerek sofra kuralları anlatıldı.

Öğrencilerimiz Dünya Gıda Günü ile şiirler okuyup ,güzel sözlerden bahsetti.

Öğretmenimiz Alican ÖZKAN aldığı meyveleri öğrencilerimize dağıtarak,sağlıklı ve dengeli beslenmenin önemi üzerinde durdu.

Ekm

Amatör Spor Haftası(9-15 Ekim) kapsamında Beden Eğitimi öğretmenimiz Nevruz BİLGİN tarafından  54 öğrencimize amatör spor ruhu hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında okulumuzda futsal,voleybol ve futbol turnuvaları düzenlendi.

Amatör Spor Haftası kapsamında Dazkırı Belediyesinin katkılarıyla okulumuza 5 top (2 voleybol,3 futbol) kazandırıldı.

 

 

Ekm

Hizmetlimiz İbrahim ÇETİN ,Atatürk büstümüzü boyayarak yeniledi...

Ekm

Okul bahçemizde bulunan banklarımızı öğretmenlerimizle birlikte hem tamir ettik hem de renklendirdik...

Ekm

Dazkırı Belediyesinin destekleriyle okulumuza alınan toplarımız öğrencilerimize ulaştı.Desteklerinden dolayı Dazkırı Belediyesine ve Dazkırı Belediye Başkanı İsmail TAYLAN´a Akkeçili Ortaokulu olarak teşekkür ederiz.